Do obowiązków kancelarii należy również nadzór nad licytacją, która jest przeprowadzana w celu uzyskania kosztów niezbędnych do pokrycia długu. Możliwe jest świadczenie wsparcia w tym zakresie – jeśli Klient życzy sobie, aby licytacja komornicza przebiegała w sposób prawidłowy i zgodny z obowiązującymi przepisami, może skorzystać z pomocy kancelarii.

Czynności komornicze podczas aukcji

Wsparcie świadczone jest poprzez nadzór i dopilnowanie, aby cały proces przebiegł zgodnie z prawem. Urzędnik może pomóc poprzez dopilnowanie konkretnych etapów oraz zadbanie o odpowiednie przygotowanie oraz dopełnienie formalności.

Czynności, których podejmuje się kancelaria i jej urzędnik to również pomoc w stworzeniu odpowiedniego i zgodnego z prawem ogłoszenia, które poinformuje zainteresowanych o aukcji. Możliwe jest również wsparcie obejmujące kontrolowanie wadiów, które muszą zapłacić osoby chcące wziąć udział w tej formie publicznej sprzedaży.

Licytacja – przebieg i udział komornika

Wsparcie świadczone przez urzędnika to zarówno kwestie związane z dokumentami oraz pomocą w zorganizowaniu aukcji, jak również czuwanie nad jej odpowiednim przebiegiem. Nadzór odbywa się więc także poprzez udzielanie przybicia ofercie, która jest najwyższa.
W ramach wsparcia kancelarii, możliwe jest świadczenie wsparcia, jeśli chodzi o upewnienie się, że aukcja przebiegnie w sposób odpowiedni i zgodny z przepisami prawa. Urzędnik z kancelarii może świadczyć pomoc zarówno w okresie przygotowawczym, jak i podczas wydarzenia.